Na investičním portálu warengo.com jsme zveřejnili z kolegou Tomášem Durčákem rozhovor na toto téma:

Dobrý den, Marku, na úvod bych začal obligátní otázkou. Jak se to stalo, že se vaší hlavní pracovní náplní stala faleristika a proč zrovna z období let 1933 - 1945 v Německu?

Faleristika není mojí hlavní pracovní náplní, mým celoživotním oborem je hudba – aktivní hraní v orchestrech (mj. v orchestru muzikálu a operety Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni) a zároveň hudební pedagogická činnost. Tento Vámi zmíněný, nesouvisející obor mě však provází od mých čtrnácti let. Ke sběratelství mě inspiroval tehdy můj otec, numismatik, nezanedbatelný vliv měl i můj zájem o historii, který se postupem času vyprofiloval k užšímu zaměření na novodobou historii, zejména druhou světovou válku, dějiny Protektorátu Čechy a Morava a dějiny poválečného Československa. Osudovým okamžikem, pomyslným odrazovým můstkem k mému sběratelství, se stal den, kdy mi otec ze sběratelské burzy přinesl Železný kříž 1. třídy 1939. Od té doby jsem, jak se říká, „ztracený“. Mimochodem ten první kus svojí sbírky stále mám, je to citová záležitost.

Zde je odkaz na celý rozhovor:

https://warengo.com/stories/66715-muze-byt-faleristika-alternativni-formou-investice-zeptal-jsem-se-ceske-kapacity-v-tomto-oboru-marka-charvata

Post tags:

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.