V tomto díle se podíváme na kopii Odznaku za pozemní boj Luftwaffe s výrobní značkou na reversu „G.B.“ (firma Gustav Brehmer, Markneukirchen).

Jedná se o masivní provedení z postříbřené a barvené slitiny barevného kovu na způsob tombaku či mosazi. Orlice je přinýtována k základnímu dílu třemi nýty. Podložka pod záchytným háčkem má obdélníkový tvar.

Rozměry: Šířka: 44,8 mm, výška: 56,4 mm

Hmotnost: 37,6 g (more…)

Post tags:

***

Odznak za zranění pro německé dobrovolníky ve španělském boji za svobodu (Verwundeten-Abzeichen für deutsche freiwillige im spanischen Freiheitskampf

Výnosem Vůdce a říšského kancléře z 22. května 1939 byl založen Odznak za zranění (Verwundeten-Abzeichen, dále jen VWA). Toto založení navázalo na tradici - 3. března 1918 byl založen Odznak za zranění pro armádu a koloniální jednotky, 24. června 1918 pro Císařské námořnictvo. Byl nošen na hrudi jako vyznamenání.

Výnos z 22. května 1939 měl následující znění:

„§1: Jako čestný upomínkový odznak pro ty německé dobrovolníky, kteří utrpěli zranění vlivem nepřátelských bojových prostředků  při potlačení bolševismu při španělském boji za svobodu 1936 / 1939 jako příslušníci Legie Condor nebo ve spolupráci s jejím nasazením, stejně jako příslušníci Německého válečného loďstva (Kriegsmarine), účastnícího se bojových operací ve španělských vodách, zakládám Odznak za zranění. (more…)

Post tags: