Vážení příznivci německé faleristiky,

právě vychází 1. díl Katalogu německých vyznamenání 1933 – 1945, který připravuji s mým kolegou Bc. Hynkem Blahou.

Jedná se o rozšířené dvojdílné vydání knihy, která vyšla v nakladatelství Naše vojsko v roce 2012.

Obsahem prvního dílu jsou civilní vyznamenání a vyznamenání veteránských spolků či paramilitárních organizací, jako je například Stahlhelm, SA či SS, má 246 stran a obsahuje 750 barevných fotografií.

Druhý díl pojednává o vyznamenáních a odznacích vojenských (španělská občanská válka, společná vznamenání Branné moci, Vyznamenání pozemní armády, Luftwaffe, Kreigsmarine a německá vyznamenání pro cizince aj.). Rozsah druhého dílu, který je zatím ve fázi tvorby, zatím není známý, ale již teď se jeví, že bude minimálně dvojnásobný oproti prvnímu dílu.

V obou dílech bude rozsáhlá kapitola o značení odznaků se seznamy výrobních značek.

Oproti původní knize přináší aktualizované vydání kromě dalších nepublikovaných odznaků i širší pojednání o materiálech a výrobních variantách, jsou vyobrazeny i reversní strany odznaků, miniatury, etuje a udílecí dekrety. Dohoda s prestižními obchodníky a aukčními síněmi umožnila kompletní přepracování a zkvalitnění obrazového materiálu.

Jelikož získaný obrazový materiál je velmi kvalitní, a fotografie není možné vždy na stranách knihy s ohledem na její rozsah publikovat v plném rozlišení, založili jsme zvláštní webové stránky www.odznakytretirise.cz, kde bude pro majitele obou dílů knihy přístup k databázi použitých fotografií ve větším rozlišení.

Tento web www.odznakytretirise.cz je zároveň místem pro objednání knih.

Pro prvních 100 zájemců o nákup obou dílů (práce na obsahu druhého dílu jsou v plném proudu a měl by vyjít cca na přelomu jara a léta 2020), je připraveno upomínkové překvapení, sleva za nákup obou knih a poštovné k druhému dílu zdarma.

Po vydání druhého dílu knihy bychom chtěli uspořádat i setkání s autory, spojené s besedou o knihách, sběratelství a autogramiádou.

Časově velice náročná práce na knihách je i důvodem pro zastavení práce na vytváření obsahu těchto internetových stránek. Věřím, že řadu zde postrádaných informací ze světa faleristiky Třetí říše najdete v připravovaných knihách.

Za autory Marek Charvát

***

Ukázky obsahu 1. dílu:

Post tags: