Vážení příznivci německé faleristiky,

koncem roku 2019 by měl spatřit světlo světa 1. díl Katalogu německých vyznamenání 1933 – 1945, který připravuji s mým kolegou Bc. Hynkem Blahou.

Jedná se o rozšířené vydání knihy, která vyšla v nakladatelství Naše vojsko v roce 2012. Oproti původní knize přinese kromě dalších nepublikovaných odznaků i širší pojednání o materiálech a výrobních variantách, budou vyobrazeny i reversní strany odznaků, miniatury, etuje a udílecí dekrety. Dohoda s prestižními obchodníky a aukčními síněmi umožnila kompletní přepracování a zkvalitnění obrazového materiálu.

Jelikož získaný obrazový materiál je velmi kvalitní, a fotografie není možné vždy na stranách knihy s ohledem na její rozsah publikovat v plném rozlišení, plánujeme zvláštní webové stránky, kde bude možno publikované fotografie shlédnout v plné velikosti se všemi detaily. Web bude zároveň místem pro objednání knih. Pro prvních 100 zájemců o nákup obou dílů (práce na obsahu druhého dílu jsou v plném proudu), je připraveno upomínkové překvapení. Kolegové, se kterými jsem v e-mailovém spojení, obdrží touto formou upozornění o zahájení prodeje prvního dílu. Zájemci, se kterými v tomto spojení nejsem, mi mohou předběžně napsat na warcross@seznam.cz

Druhý díl knihy by měl vyjít v roce 2020, kdy bychom chtěli uspořádat i setkání s autory, spojené s besedou o knihách, sběratelství a autogramiádou.

Časově velice náročná práce na knihách je i důvodem pro zastavení práce na vytváření obsahu těchto internetových stránek. Věřím, že řadu zde postrádaných informací ze světa faleristiky Třetí říše najdete v připravovaných knihách.

Za autory Marek Charvát

***

Ukázky obsahu 1. dílu:

Post tags:

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment