Firma Staegemeir je mezi světovou sběratelskou veřejností známá, dobrá prodejnost jejich produktů na našem trhu však svědčí o tom, že naši sběratelé s touto velkovýrobnou kopií nejsou dostatečně seznámeni.

Tedy důležitá informace: Carsten Staegemeir je jedním z největších výrobců a prodejců velmi kvalitních kopií německých odznaků 1933 - 1945. K těmto kopiím vydává i svoje “certifikáty pravosti”. Takže pokud se setkáme na trhu s odznakem, podloženým touto “expertýzou”, JDE VŽDY O KOPII!!!

Ukázka “expertizy” Staegemeir:

Post tags:

Mezi českými sběrateli došlo u tohoto odznaku k obecnému vžití názvu „Tankový odznak“ nebo hovorově „Tankán“. Přesnější překlad názvu odznaku je však Odznak pro posádky bojových obrněných vozidel, neboť jak uvidíme v následujícím textu, jeho udělování nebylo striktně omezeno na posádky tanků.

***

13. července 1921 založil ministr Říšské obrany (Reichswehru) „v upomínku na zásluhy mírovou smlouvou rozpuštěných jednotek bojových vozidel (tanků)“ pro bývalé osádky německých bojových vozidel (německých tanků A7V a britských kořistních tanků) Odznak bojových vozidel (Kampfwagen-Abzeichen).

Německý tank A7V

(more…)

Post tags: