Na řadě německých odznaků a vyznamenání z období 1933 - 1945 najdeme zkratky a čísla, jimiž jednotlivé firmy označovaly své výrobky. Následuje přehled zkratek, kódů a jejich rozluštění:

Přehled 1 - Zkratky a loga výrobců

A (také 1,2,3,4,A,A1,A2,A3,A4)- F. W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid (různá čísla ve spojení se značkou “A” jsou čísla odlévacích kokil u odlévaných odznaků)

AS (v trojúhelníku) - v některé odborné literatuře značka publikována jako “výrobce neznámý”, jde však bez pochyby o logo firmy Adolf Scholze, Grünwald (Grünwald je německý název Mšena nad Nisou, části Jablonce nad Nisou, kde byl učiněn hromadný nález výrobních polotovarů odznaků s touto značkou)

A.S. - Adolf Scholze, Grünwald

A.G.M.u.K. Gablonz - Arbeitsgemeinschaft Metall und Kunststoff, Gablonz an der Neiße

AWS - Arno Wallpach, Salzburg

B&N/L - Berg & Nolte, Lüdenscheid

BREHMER / MARKNEU- / KIRCHEN - Gustav Brehmer, Markneukirchen

BSW (v trojlístku) - Gebrüder Schneider, AG Wien

C.E. JUNCKER BERLIN SW , C.E. JUNCKER BERLIN SW 68 , AUSF.C.F JUNCKER BERLIN , CEJ - C.E. Juncker, Berlin

CW - Carl Wild, Hamburg

EH - Eduard Hahn, Oberstein

ERNST L MÜLLER PFORZHEIM - Ernst L. Müller, Pforzheim

EWE - neznámý

F&BL - Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid

f.o. - Friedrich Orth, Wien

FCL (v kruhu) - Franke & Co., Lüdenscheid

FEC. ADOLF BOCK - Adolf Bock, Berlin

FLL (v kroužcích) - Friedrich Linden, Lüdenscheid

FRANK & REIF / STUTTGART - Frank & Reif, Stuttgart

FZS (v kruhu) - Fritz Zimmermann, Stuttgart

G.B. - Gustav Brehmer, Markneukirchen

G.H.Osang/Dresden - G. H. Osang, Dresden

GR.&Co. (v oválu) - Grossmann & Co., Wien

GWL (v kruhu) - Gebrüder Wegerhoff, Lüdenscheid

H.&C.L. - Hymmen & Co., Lüdenscheid

HA - Hermann Aurich, Dresden

I:DEUTSCHBEIN EUSKIRCHEN - I. Deutschbein G.m.b.H., Euskirchen

JB&Co - Julius Bauer & Co., Zella Mehlis

JMME (IMME) nebo JMME & SOHN BERLIN - Imme & Sohn, Berlin

JFS (i v obdélníku) - Josef Feix & Söhne, Gablonz an der Neiße

K&Q - Klein & Quenzer, Idar-Oberstein

KM (v trojúhelníku) - Metall und Kunststoff, Gablonz an der Neiße

KWM (v kruhu) - Karl Wurster K.G., Markneukirchen

M.K.1 - M.K.7 - Metall und Kunststoff, Gablonz an der Neiße

M.u.K.5 - Metall und Kunststoff Gablonz

o - Steinhauer & Lück, Lüdenscheid

PM - Paul Meybauer, Berlin

R.R.S. - Rudolf Richter, Schlag bei Gablonz

R.S. - Rudolf Souval, Wien

R.S.S. nebo R.S.&S. - Richard Simm & Söhne, Gablonz

RK (i v kruhu) - Rudolf A. Karneth & Söhne, Gablonz

S.H.u.Co. - Sohni, Heubach & Co., Oberstein

SCHWERIN BERLIN 68 - Schwerin, Berlin

STL - Steinhauer & Lück, Lüdenscheid

W (ve formě oblého W + čárky nad ním - zmenšeniny nápisu E.FERD) nebo také E. Ferd. - E. Ferdinand Wiedmann, Frankfurt am Main
W - Karl Wurster, Markneukirchen

W. Deumer - Wilhelm Deumer, Lüdenscheid

W.R.42. - Werner Redo, Saarlautern

W.H. - W. Hobacher, Wien
WA (v kruhu) - Wilhelm Annetsberger, München

Neznámí výrobci:

Z nebo N, HW, LM nebo LB, H

.

***
.
Přehled 2  - Čísla firem, přidělená Prezidiální kanceláří (Präsidialkanzleinummer)
.
1 Deschler & Sohn, München
2 C.E. Juncker, Berlin
3 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
4 Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
5 Hermann Wernstein, Jena-Lobstedt
6 Fritz Zimmermann, Stuttgart
7 Paul Meybauer, Berlin
8 Ferdinand Hoffstätter, Bonn
9 Liefergemeinschaft Pforzheimer Schmuckhandwerker, Pforzheim
10 Förster & Barth, Pforzheim
11 Großmann & Co., Wien
12 Frank & Reif, Stuttgart
13 Gustav Brehmer, Markneukirchen
14 L.Christian Lauer, Nürnberg
15 Friedrich Orth, Wien
16 Alois Rettenmeyer, Schwäbisch Gmünd
17 neznámý
18 Karl Wurster K.G., Markneukirchen
19 E. Ferdinand Wiedmann, Frankfurt am Main
20 C. F. Zimmermann, Pforzheim
21 Gebrüder Godet & Co., Berlin
22 Boerger & Co., Berlin
23 Arbeitsgemeinsch. für Heeresbedarf i.d. Graveur- u. Ziselierinnung, Berlin
24 Arbeitsgemeinsch. der Hanauer Plakettenhersteller, Hanau
25 Arbeitsgemeinsch. der Graveur-, Gold- und Silberschmiedeinnungen, Hanau
26 B. H. Mayer´s Hof- und Kunstprägeanstalt, Pforzheim
27 Anton Schenkl, Wien
28 Eugen Schmidhäussler, Pforzheim
29 Hauptmünzamt Berlin
30 Hauptmünzamt Wien
31 Hans Gnad, Wien
32 Wilhelm Hobacher, Wien
33 Friedrich Linden, Lüdenscheid
34 Wilhelm Annetsberger, München
35 F. W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
36 Bury & Leonhard, Hanau
37 Adolf Baumeister, Lüdenscheid
38 neznámý
39 Rudolf Berge, Gablonz
40 Berg & Nolte, Lüdenscheid
41 Gebrüder Bender, Oberstein
42 Biedermann & Co., Oberkassel bei Bonn
43 Julius Bauer & Söhne, Zella-Mehlis
44 Jakob Bengel, Idar-Oberstein
45 Franz Jungwirth, Wien
46 Hans Doppler, Wela Oberdonau
47 Erhardt & Söhne A.G., Schwäbisch-Gmünd
48 Richard Feix, Gablonz
49 Josef Feix & Söhne, Gablonz
50 Karl Gschiermeister, Wien
51 Eduard Görlach & Söhne, Gablonz
52 Gottlieb & Wagner, Idar-Oberstein
53 Glaser & Söhne, Dresden
54 neznámý
55 J. E. Hammer & Söhne, Geringswalde
56 Robert Hauschild, Pforzheim
57 Karl Hensler, Pforzheim
58 Artur Jökel & Co., Gablonz
59 Louis Keller, Oberstein
60 Katz & Deyhle, Pforzheim
61 Rudolf A. Karneth & Söhne, Gablonz
62 Kerbach & Osterhelt, Dresden
63 Franz Klast & Söhne, Gablonz
64 Gottlieb Friedrich Kech & Sohn, Pforzheim
65 Klein & Quenzer, Idar-Oberstein
66 Friedrich Keller, Oberstein
67 Robert H. Kreisel, Gablonz
68 Alfred Knobloch, Gablonz
69 Alois Klammer, Innsbruck
70 Lind & Meyrer, Oberstein
71 Rudolf Leukert, Gablonz
72 Franz Lipp, Pforzheim
73 Franz Manert, Gablonz
74 Carl Maurer & Sohn, Oberstein
75 neznámý
76 Ernst L. Müller, Pforzheim
77 Hauptmünzamt München
78 Gustav Miksch, Gablonz
79 neznámý
80 G.H. Osang, Dresden
81 Overhoff & Cle, Lüdenscheid
82 Augustin Prager, Gablonz
83 Emil Peukert, Gablonz
84 Carl Poellath, Schrobenhausen
85 Julius Pietsch, Gablonz
86 Paulmann & Crone, Lüdenscheid
87 Roman Palme, Metalkunstwaren, Gablonz
88 Werner Redo, Saarlautern
89 Rudolf Richter, Schlag bei Gablonz
90 August F. Richter KG, Hamburg
91 Josef Rössler & Sohn, Gablonz
92 Josef Rückert & Sohn, Gablonz
93 Richard Simm & Söhne, Gablonz
94 neznámý
95 Adolf Scholze, Grünwald
96 neznámý
97 neznámý
98 Rudolf Souval, Wien
99 Schwertner & Cie, Granz Eggenberg
100 Rudolf Wächtler & Lange, Mittweida
101 Rudolf Tam, Gablonz
102 Philipp Turks, Wien
103 August Tam, Gablonz
104 Heinrich Ulbrichst, Kaufing
105 Heinricht Vogt, Pforzheim
106 Gebrüder Schneider, Wien
107 Karl Wild, Hamburg
108 Arno Wallpach, Salzburg
109 Walter & Henlein, Gablonz
110 Otto Zappe, Gablonz
111 Ziemer & Söhne, Oberstein
112 Argentorwerke Rust & Hetzel, Wien
113 Hermann Aurich, Dresden
114 Ludwig Bertsch, Karlsruhe
115 neznámý
116 Funcke & Brünninghaus, Lüdenscheid
117 Hugo Lang, Wiesenthal
118 August Menz & Sohn, Wien
119 neznámý
120 Franz Petzl, Wien
121 neznámý
122 J. J. Stahl, Straßburg
123 Bek, Hassinger & Co. KG, Straßburg
124 Rudolf Schanes, Wien
125 Eugen Gauss, Pforzheim
126 Eduard Hahn, Oberstein
127 Moritz Hausch AG, Pforzheim
128 S. Jablonski & Co., Posen
129 Fritz Kohm, Pforzheim
130 Wilhelm Schröder & Co., Lüdenscheid
131 Heinrich Wander, Gablonz
132 Franz Reischauer, Idar-Oberstein
133 neznámý
134 Otto Klein, Hanau
135 Julius Moser, Oberstein
136 J.Wagner & Sohn, Berlin
137 J.H. Werner, Berlin
138 Julius Maurer, Oberstein
139 Hymmen & Co., Lüdenscheid
140 Schauerte & Hohfeld, Lüdenscheid
141 Sohni, Heubach & Co. Oberstein
142 A. D. Schwerdt, Stuttgart
***
.
Aby mohla být garantována kvalita a vzhled vojenských odznaků a vyznamenání, rozhodli se členové Prezidiální kanceláře (Präsidialkanzlei) během jednoho ze svých shromáždění pečlivěji kontrolovat a licencovat jejich výrobce.

15. července 1940 se sešel státní podsekretář Prezidiální kanceláře Dr. Heinrich Doehle se zástupci německého průmyslu v oblasti výroby odznaků a vyznamenání v hotelu „Russischer Hof“ v Berlíně a uvedli v život organizaci „Die Leistungsgemeinschaft der Deutschen Ordenhersteller“, zkráceně LDO. Tato organizace měla především za cíl odborně dohlížet nad výrobou odznaků a vyznamenání pro privátní účely. Do této kategorie můžeme zařadit všechny odznaky a vyznamenání, které jsou ve svém zpracování rovnocenné oficiálním prvotním kusům určeným pro udělení, liší se však tím, že nikdy oficiálně uděleny nebyly. Výroba takovýchto replik měla v první řadě za cíl nahradit ztracené či poničené oficiální prvotní kusy. Dále byly tyto „druhotné“ kusy oblíbenými, ale také nutnými součástmi dalších kompletů uniforem nositelů. Po předložení „Wehrpasu“ či „Soldbuchu“ se záznamem o udělení příslušného odznaku (příp. ve spojení s udílecím dekretem) si mohli nositelé zakoupit další kusy v tzv. „Hnědých obchodech“, které byly zásobovány firmami s licencí pro tuto činnost, případně zadat objednávku na klenotnické zpracování. Kromě produkce odznaků, řádů, vyznamenání a miniatur byli výrobci odpovědní i za dodávky náhradních udílecích etují, sáčků či stuh. Výrobu těchto komponentů pokrývalo velké množství papírnických a textilních firem.

LDO měla sídlo ve městě Hagen (Nordrhein-Westfalen), Körnerstrasse 27, později Eugen-Richter-Strasse 6. Byla samosprávnou organizací, a vydávala předpisy pro výrobu odznaků a vyznamenání. Její členové přísně dohlíželi na množství, materiál a výrobní metody vyznamenání, kterými měli být dekorováni němečtí vojáci. Stala se tím zároveň orgánem, který vydával zprávy o kvalitě výroby jednotlivých firem.

1. března 1941 byl prezidiální kanceláří zaveden takzvaný LDO číselný systém. Každému licencovanému výrobci odznaků a vyznamenání, kterému byla povolena jejich výroba pro privátní účely, bylo přiděleno samostatné číslo, které začínalo kódem „L“. Těmto výrobcům vyznamenání bylo na základě nových předpisů nařízeno, aby všechny kusy určené pro soukromý obchod označovali přiděleným LDO číslem. Při nedodržení této regule hrozilo odnětí licence. Udílecí etuje byly rovněž opatřeny LDO logem, známém ve dvou graficky rozdílných provedeních.

Každé firmě, pověřené výrobou odznaků a vyznamenání, včetně členských firem LDO, bylo později (v únoru 1944) přiděleno Prezidiální kanceláří samostatné číslo (Presidialkanzleinummer). Odznaky bez výrobní značky, či s logem (příp. názvem) výrobní firmy, byly tedy vyrobeny před únorem 1944.

V některých případech jsou odznaky značeny číslem výrobce, přiděleným Prezidiální kanceláří (Präsidialkanzleinummer) i LDO číslem. Takovéto dvojité značení se nejvíce vyskytuje u výrobců Carl Friedrich Zimmermann, Pforzheim (”20″ a “L/52″), Wächtler & Lange, Mittweida (”100″ a “L/55″) a Steinhauer & Lück z Lüdenscheid (”4″ a “L/16″). Firmy, mající přidělena obě čísla, byly jednak pověřeny výrobou oficiálních udílecích kusů, směly však zároveň produkovat odznaky pro volný prodej. Rozlišovacím znakem je tedy to, že odznaky a vyznamenání opatřené pouze číslem, přiděleným Prezidiální kanceláří, logem či názvem výrobní firmy, případně odznaky bez značení, jsou oficiálními kusy, určenými pro prvotní udělení, ostatní nesou buď obě značky, nebo pouze LDO číslo. Na základě této skutečnosti jsou tedy všechny odznaky opatřené LDO číslem „dobovými kopiemi“ oficiálně udělených kusů. Dalo by se tedy říci, že pouze „v poli udělené odznaky a vyznamenání“ jsou oficiálními originály. Bez ohledu na tuto skutečnost se však na trhu nedá vypozorovat rozdíl v cenách originálních odznaků v závislosti na druhu značení. Ve skutečnosti totiž všechny odznaky, bez ohledu na druh značení, pochází ze stejné válečné epochy lidských dějin.

Přehled 3 - Čísla firem s licencí LDO (Die Leistungsgemeinschaft der deutschen Ordenhersteller)
.

L/10 – Deschler & Sohn , München
L/11 – Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
L/12 – C. E. Juncker, Berlin
L/13 – Paul Meybauer, Berlin
L/14 – Friedrich Orth, Wien
L/15 – Otto Schickle, Pforzheim
L/16 – Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
L/17 – Hermann Wernstein, Jena-Lobstedt
L/18 – B. H. Mayer´s Hof- und Kunstprägeanstalt, Pforzheim
L/19 – Ferdinand Hofstätter, Bonn
L/21 – Forster & Barth, Pforzheim
L/22 – Glaser & Sohn, Dresden
L/23 – Julius Maurer, Oberstein
L/24 – Fritz Zimmermann, Stuttgart
L/25 – A. E. Kachert, Wien
L/26 – Klein & Quenzer, Idar Oberstein
L/50 – Gebrüder Godet & Co., Berlin
L/51 – E. Ferdinand Weidmann, Frankfurt/ Am Main
L/52 – C. F. Zimmermann, Pforzheim
L/53 – Hymen & Co., Lüdenscheid
L/54 – Schauerte & Höhfeld, Lüdenscheid
L/55 – Wächtler & Lange, Mittweida
L/56 – Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
L/57 – Boerger & Co., Berlin
L/58 – Rudolf Souval, Wien
L/59 – Alois Rettenmaier, Schwäbisch-Gmünd
L/60 – Gustav Brehmer, Markneukirchen
L/61 – Friedrich Linden, Lüdenscheid
L/62 – Werner Redo, Saarlautern
L/63 – G. H. Osang, Dresden
L/64 – F. W. Assmann & Sohn, Lüdenscheid
L/65 – Dr. Franke & Co. KG, Lüdenscheid
L/66 – A. D. Schwerdt, Stuttgart

***

Přehled 4 - Kódy RZM (Reichszeugmeisterei) - licenční značky výrobců odznaků, emblémů uniforem a výstrojních součástí pro státní organizace mimo Wehrmacht (z hlediska faleristiky jsou pro nás důležité především tyto kódy):

M1 - Insignie, odznaky

M1/1 Meyer & Franke, Luckenwalde
M1/2 Richard Conrad, Weimar
M1/3 Max Kremhelmer, München
M1/4 Karl Gutenkunst, Oranienburg
M1/5 Walter Simon, Dresden
M1/6 Karl Flensler, Pforzheim
M1/7 Herman Schanzun, Pforzheim
M1/8 Ferdinand Wagner, Pforzheim
M1/9 Robert Hauschild, Pforzheim
M1/10 Robert Schenkel, Pforzheim
M1/11 C. Baimberger, Nürnberg
M1/12 Gebrüder Hahne, Lüdenscheid
M1/13 L. Christian Lauer, Nürmberg
M1/14 Matthias Oechsler & Sohn, Ansbach
M1/15 Ferdinand Hoffstätter, Bonn am Rhein
M1/16 Dr. Franke & Co. K.G., Lüdenscheid
M1/17 F. W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
M1/18 Gold-und Silber-Scheide-Anstalt, Oberstein a. d. N.
M1/20 Gustav Emil Ficker, Beierfeld
M1/21 Paul Meybauer, Berlin-Waidmannslust
M1/22 Johann Dittrich, Chemnitz
M1/23 Wilhelm Borgas, Eutingen
M1/24 Overhoff & Cie., Lüdenscheid
M1/25 Rudolf Reiling, Pforzheim
M1/27 E. L. Müller, Pforzheim
M1/28 Gebrüder Trautz, Pforzheim-Dillweissenstein
M1/29 Otto Riedel, Zwickau
M1/30 Robert Metzger G.m.b.H, Pforzheim
M1/31 Karl Pfohl, Pforzheim
M1/32 Gustav Ramminger (Inh. Hans Kuhnle), Pforzheim
M1/34 Karl Wurster, Markneukirchen
M1/35 Wachtler & Lange, Mittweida
M1/36 Berg & Nolte AG, Lüdenscheid
M1/37 Julius Bauer Sohn, ZeIla-Mehlis
M1/38 Carl Wächtler, Weimar
M1/39 Robert Beck, Pforzheim
M1/40 C. Meinel & W. Scholer, Klingenthal
M1/41 H.A. Kohlers Sohn G.m.b.H., Altenburg
M1/42 Kerbach & Israel, Dresden
M1/43 Julius Maurer G.m.b.H., Oberstein a. d. N.
M1/44 C. Dinsel, Berlin-Waidmannslust
M1/45 Friedrich Linden, Lüdenscheid
M1/46 Alfred Stubbe, Berlin

M1/47 Christian Theodor Dicke, Lüdenscheid
M1/48 Alexander Wollram, Dessau
M1/49 Adolf Baumeister, Lüdenscheid
M1/50 Richard Sieper & Sohn, Lüdenscheid
M1/51 Noelle & Hueck G.m.b.H., Lüdenscheid
M1/52 Deschler & Sohn, München
M1/54 Pa. A. Fries, Beuster & Schild, Berlin-Hohenschönhausen
M1/55 August Enders AG, Oberrabmede
M1/56 Erfurter Knopffabrik G.m.b.H., Erfurt
M1/57 M. Winter, München
M1/58 M. Kutsch, Attendorn
M1/59 Paul Cramer, Lüdenscheid
M1/60 Gebrüder Cosack, Neheim
M1/61 Ossenberg-Engels, Iserlohn
M1/62 Gustav Hähl, Pforzheim
M1/63 Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
M1/64 Albert Winges, Trusen
M1/65 E. F Wiedmann, Frankfurt am Mein
M1/66 Fritz Kohm, Pforzheim
M1/67 Karl Schenker, Schwäb-Gmünd.
M1/68 Gustav Maier, Pforzheim
M1/70 Franz Otto, Wuppertal-Elberfeld
M1/71 Gesell & Co., Pforzheim
M1/72 Fritz Zimmermann, Stuttgart
M1/73 Karl Erbacher, Pforzheim
M1/74 Boerger & Co., Berlin
M1/75 Otto Schickle, Pforzheim
M1/76 Hillenbrand & Bröer, Lüdenscheid
M1/77 Foerster & Barth, Pforzheim
M1/78 Paulmann & Crone, Lüdenscheid
M1/79 Walter Amlauf, Leipzig
M1/80 R. Durr & Fr. Seiter, Pforzheim
M1/81 Rutting & Mertz, Lüdenscheid
M1/82 Leistner & Co., Leipzig
M1/83 Willy Annetsberger, München
M1/84 Ernst Schneider, Lüdenscheid
M1/85 Alois Rettenmaier, Schwäb-Gmünd.
M1/86 Ernst Conze, Lüdenscheid
M1/87 Karoline Gahr, München
M1/88 Josef Schulte-Ufer, Sundern
M1/89 Gustav Bühnert, Dobeln
M1/90 Apreck & Vrage, Leipzig
M1/92 Karl Wild, Hamburg
M1/93 Gotllieb Friedrick Keck & Sohn, Pforzheim
M1/94 Friedrich Keck, Pforzheim
M1/95 Josef Fuess, München
M1/96 F O. Naupert, Rosswein
M1/97 M. Nett, Gravier-und Prägeanstalt, Fürth
M1/98 G. Danner, Muhlhausen
M1/99 Peter Wilhelm Heb, Lüdenscheid
M1/100 Werner Redo, Saarlautern
M1/101 Gustav Brehmer, Markneukirchen
M1/102 Frank & Reif, Stuttgart
M1/103 Carl Poellath, Schrobenhausen
M1/104 Otto Fechler, Bernsbach
M1/105 Hermann Aurich, Dresden
M1/106 Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
M1/107 Emil Juttner, Lüdenscheid
M1/108 Schroder & Co., Lüdenscheid
M1/109 Glaser & Sohn, Dresden.
M1/110 Tweer & Turck, Lüdenscheid
M1/111 Gebrüder Gloerfeld Metallwarenfabrik KG, Lüdenscheid
M1/112 Robert Deitenbeck, Lüdenscheid
M1/113 Gebrüder Dombach, Lüdenscheid
M1/114 Paul Cramer & Co., Lüdenscheid
M1/115 E. Schmidhaussler, Pforzheim
M1/116 Hermann Wernstein, Jena-Lobstedt
M1/117 K. F. Vogelsang & Co., Lüdenscheid
M1/118 Erich Gutenkunst, Berlin.
M1/119 Georg Bonitz, Schwarzenberg
M1/120 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
M1/121 Walter Demmer, Lüdenscheid
M1/122 I. Deutschbein G.m.b.H., Euskirchen
M1/124 Gebrüder Lange, Lüdenscheid
M1/125 Cramer & Dombach. Lüdenscheid
M1/126 Karl Fr. Schenkel, Pforzheim
M1/127 Alfred Stübbe, Inh. Herbert Tegge, Berlin-Waidmannslust
M1/128 Eugen Schmidhäussler, Pforzheim
M1/129 Seiler & Comp., Geldem
M1/130 Grossmann & Co., Inh. Lorenz Hoffstätter & L. Siefener, Wien
M1/136 Matth Salcher & Sohn, Wagstadt
M1/137 Richard Simm & Sohn, Gablonz am N.
M1/138 Matth Oechsler & Sohn AG, Riegersdorf/Bodenbach
M1/139 Rudolf Richter, Schlag Nr. 244
M1/140 Bruno Czerch, Gablonz an der N.
M1/141 Josef Felix Sohn, Gablonz an der N.
M1/142 Josef Hillebrand, Gablonz an der N.
M1/143 Gebrüder Jäger., Gablonz an der N.
M1/146 Anton Schenkis Nachf., Wien
M1/147 Eduard Gösel, Wien
M1/148 Heinrich Ulbrichts Witwe, Wien
M1/149 Lentwerk Brüder Schneider AG., Wien
M1/150 Franke & Sohn, Heidenreichstein
M1/151 Rudolf Schanes, Wien
M1/152 Franz Jungwirth, Wien
M1/153 Friedrich Orth, Wien
M1/155 Schwertner & Cie., Eggenberg b. Graz
M1/156 Argentor-Werke, Wien
M1/157 Phil. Turks Witwe, Wien
M1/158 Karl Pichl, Innsbruck
M1/159 Hans Doppler, Wels
M1/160 E. Reihl, Linz
M1/161 Anton Markovskys Sohn, Gablonz am N.
M1/162 Konrad Seiboth, Gablonz an der N.
M1/163 Franz Schmidt, Gablonz an der N.
M1/164 Aug. G. Tham, Gablonz an der N.
M1/165 Rudolf Tham, Gablonz an der N.
M1/166 Camill Bergmann & Co, Gablonz an der N.
M1/167 Augustin Hicke, Tyssa b. Bodenbach
M1/168 Wilhelm Fühner, Pforzheim
M1/169 Paul Garthe, Milpe
M1/170 B. H. Mayers Hotkunstprägeanstalt, Pforzheim
M1/172 Walter & Henlein, Gablonz am N.
M1/173 Adam Donner, Wuppertal-Elberfcld
M1/174 Petz & Lorenz, Unterreichenbach
M1/175 “Walgo” Kom-Ges., Kierspe
M1/176 Heinrich Vogt, Pforzheim
M1/177 Franz Klamt & Sohn, Gablonz an der N.
M1/178 Gustav Kortel, Peterswald b. Bodenbach
M1/180 Metallwarenfabrik S. Jablonski G.m.b.H., Posen
M1/181 Wilhelm Müller, Posen
M1/182 C. E. Junker, Berlin
M1/183 Schmahl & Schulz, Wuppertal-Barmen
M1/184 W. Aurich, Leipe

M2 - Subdodavatelé

M2/139 Gerog Wetzel
M2/168 Fritz Balke
M2/169 Gebrüder Tueckmantel
M2/170 E. Steineshoff & Sohne
M2/171 Gottfried Reuter
M2/172 Gebrüder Knoth
M2/173 Karl Peters, Jr.
M2/174 Wilhelm Otto
M2/175 Willy Goeddertz
M2/176 Rudy u. Karl Kraus
M2/177 Luettgens & Engels
M2/178 Oskar Jenish
M2/179 Peter Prass
M2/180 Karl Muller
M2/181 Bremshey & Co.
M2/182 Robert Hartmann
M2/183 Julius Kirschner & Sohn

M9 - plechové výrobky, malé odznaky

M9/1 F. W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
M9/2 Rud. Mayer, Pforzheim
M9/3 L. Chr. Lauer, Nürnberg
M9/4 Gustav Brehmer, Markneukirchen
M9/5 Eugen Schmidhäussler, Pforzheim
M9/6 Julius Dinnebier Nachf., Lüdenscheid
M9/7 Foerster & Barth, Pforzheim
M9/8 Christian Thomas Dicke, Lüdenscheid
M9/9 Ferdinand Wagner, Pforzheim
M9/10 Robert Hauschild, Pforzheim
M9/11 Carl Poellath, Schrobenhausen
M9/12 C. Baimberger, Nürnberg
M9/13 Gustav Hahl, Pforzheim
M9/14 M. Kutsch, Attendorn
M9/15 Otto Schickle, Pforzheim
M9/16 Berg & Nolte AG, Lüdenscheid
M9/17 Friedrich Keck, Pforzheim
M9/18 Karl Wild, Hamburg
M9/19 Ernst Schneider, Lüdenscheid
M9/20 “Walgo”. Inh. Goseberg, Kierspe
M9/21 Glaser & Sohn, Dresden
M9/22 Dr. Franke & Co., KG., Lridenscheid
M9/23 Ossenberg & Co., Dahle und Altena
M9/24 Wilhelm Schroder & Co., Lüdenscheid
M9/25 Richard Sieper & Söhne, Lüdenscheid
M9/26 Hessische Fahnenfabrik Georg Schubkegel, Darmstadt
M9/27 Bockle & Co., Geringswalde
M9/28 Ferdinand Hoffstätter, Bonn
M9/29 Rudolf Wachtler & Lange. Mittweida
M9/30 Bernhard Haarmann, Lüdenscheid
M9/31 Biedermann & Co., Oberkassel
M9/32 G. Danner, Muhlhausen

M9/33 Karl Hensler, Pforzheim
M9/34 Werner Linker, Duisburg-Hochfeld
M9/35 Gebrüder Gloerfeld KG, Lüdenscheid
M9/36 Philipp und Gustav Fest, Hanau
M9/37 Carl Winkler, Hanau
M9/38 Tweer & Turck, Lüdenscheid
M9/39 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
M9/40 Karl Wurster, Markneukirchen
M9/41 Julius Maurer G.m.b.H., Oberstein
M9/42 Fritz Zimmermann, Stuttgart
M9/43 Lohmann & Welschehold, Meinerzhagen
M9/45 Dransfeld & Co., Menden
M9/46 Otto Fechler, Bernsbach
M9/47 Adolf Baumeister, Lüdenscheid
M9/48 E. F. Wiedmann, Frankfurt am Main
M9/49 Heinrich Muth, Hanau
M9/50 Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
M9/51 Hermann Aurich, Dresden
M9/52 Schmidt & Bruckmann, Pforzheim
M9/53 Friedrich Linden, Lüdenscheid
M9/54 Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
M9/55 Hermann Wemstein, Jena-Löbstedt
M9/56 Werner Redo, Saarlautern
M9/57 Gebrüder Lange, Lüdenscheid
M9/58 Alfred Stubbe, Inh. Herben Tegge, Berlin
M9/60 Paulmann & Crone, Lüdenscheid
M9/61 Gebrüder Albert, Menden.
M9/62 Berthold Kuhn, Catterfeld
M9/63 Albert Ihne, Lüdenscheid
M9/65 Friedrich Keller, Oberstein
M9/66 Gottlieb Fr. Keck & Sohn, Pforzheim
M9/67 Overhoff & Cie, Lüdenscheid
M9/68 Gebrüder Mardey & Co., Wuppertal-Langerfeld
M9/69 K. E. Haas, Hamburg
M9/70 Walter Demmer, Lüdenscheid
M9/71 Stuttgarter Metallwerk-Fabrik Mayer & Wilhelm, Stuttgart
M9/72 Wilhelm Kolwitz, Bergedorf b. Hamburg
M9/73 Julius Bauer Söhne, Zella-Mehlis
M9/74 Heinrich Vogt, Pforzheim
M9/75 M. Nett, Fürth
M9/76 Hermann Bauer, Schwäb.-Gmünd
M9/77 Josef Fuess, München
M9/78 Stefan Merkl, Nürnberg
M9/79 Max Kamper, Lüdenscheid
M9/80 Kruse & Söhne, Wuppertal-Barmen
M9/81 Franz Reischauer, Idan
M9/82 Matthias Ochsier & Sohn KG., Ansbach
M9/83 Lehmann & Wundenberg, Hannover
M9/84 Gebrüder Rood, Solingen
M9/85 Gebrüder Hahne, Lüdenscheid
M9/86 Adam Donner, Wuppertal-Elberfeld
M9/87 Adolf Besson, Schwäb.-Gmünd
M9/88 A. Kunze & Co., Buchholz
M9/89 Hillenbrand & Bröer, Lüdenscheid
M9/91 Wilhelm Fuhner, Pforzheim
M9/92 Paul Meybauer, Berlin
M9/93 Frank & Reif o.H.G., Stuttgart
M9/94 Walter Horn]ein, Schwäb.-Gmünd
M9/95 Pleuger & Voss, Lüdenscheid
M9/96 Kallenbach, Meyer & Franke, Luckenwalde
M9/97 Gebrüder Fobke, Stettin
M9/98 Theodor Seibod, Offenbach a. M.
M9/99 Hans Aich, Schwäb.-Gmünd.
M9/100 Emil Oberholz, Reiligenhaus
M9/102 Gebrüder Bender, Oberstein a. d. N.
M9/103 Schimmel, Schmieder & Co., Schmölin
M9/104 Fritz Zobel, Breslau
M9/105 Karl Kahle, Flensburg
M9/106 Richard Masseck, Weisswasser
M9/107 Ossenberg-Engels, Iserlohn
M9/108 L. 0. Stillgebauer, Solingen
M9/109 Emil Vogelsang, Glauchau
M9/110 Fritz Kohm, Pforzheim
M9/111 Schauerte & Höhfeld, Lüdenscheid
M9/112 Wurttembergische Metallwarenfabrik, Geislingen a. d St.
M9/113 Ernst Conze, Lüdenscheid
M9/114 Hermann Knöller, Lüdenscheid
M9/115 Rob Hasenmayer Jr., Pforzheim
M9/116 Wuh. A. Jager, Frankfurt a. Main
M9/117 Chn Bauer, Welzheim
M9/118 Josef Preissier, Pforzheim
M9/119 Alois Rettenmaier, Schwäb-Gmünd.
M9/120 Gustav Schuft, Cottbus
M9/121 Furstenberger Porzellanfabrik, Furstenberg a. d. Weser
M9/122 Stempel-Reich, Breslau
M9/123 Gebrüder Cramer, Menden
M9/124 Karl Pfohl, Pforzheim
M9/125 Jakob Bengel, Inh. E., Hartenberger, Oberstein a. d. N.
M9/126 Fried. Wuh. Schnurle, Duisburg am Rhein
M9/127 Heinrich Schmidt, Sprottau
M9/128 Paul Schulze & Co., Lubeck
M9/129 Jörgum & Trefz, Frankfurt am Main
M9/130 Bruno Mitlehner, Berlin
M9/131 Noelle & Hueck KG, Lüdenscheid
M9/132 Hermann Schulte Sohn, Lüdenscheid
M9/133 Bebritpressstoffwerke G.m.b.H., Bebra
M9/134 Seiler & Co., Geldern
M9/135 C. W. Lots, Adorf
M9/136 Ernst Scheiter, Eibenstock
M9/137 H. Dürvel, Braunschweig
M9/138 Prokop, Jager & Söhne, Rosenthal-Schweizermuhle
M9/139 Bruno Winkler, Zittau
M9/140 Leop. Kleins Witwe, Wien
M9/141 Glöckner & Co., Annaberg
M9/142 Otto Kunze, Fraureuth
M9/143 R. Conrad Nach & Co. KG, Schmiedeberg.
M9/144 Julius Moser sen., Inh. C., Moser, Oberstein a. d. N.
M9/145 Kuhr & Langer, Eisenach
M9/146 Mayer & Sohn, Erbach
M9/147 Eduard Mutscheiknauss, Pforzheim
M9/148 E. O. Friedrich, Leipzig
M9/149 Willy Annetsberger, Munchen
M9/150 Friedrich Roediger & Co., Hanau a. M.
M9/151 Petz & Lorenz, Unterreichenbach
M9/152 Stuffmann & Co., Haan
M9/153 Staatl Bemstein-Manufaktur, Königsberg
M9/154 Karl Forster & Grat Schwäb-Gmünd.
M9/155 Lindner & Maak, Dresden
M9/156 Ad. Schwerdt, Stuttgart
M9/157 Lind & Meyer, Oberstein a. d. N.
M9/158 Ochs & Bonn, Hanau a. M.
M9/159 Wilhelm Helbing, Leipzig
M9/160 Max Kremhelmer, Munchen
M9/161 Sohni, Heubach & Co., Oberstein a d. N.
M9/162 Ziemer & Söhne, Oberstein a. d. N.
M9/163 Otto Wolter, Schwäb-Gmund.
M9/164 Paul Merkens, Düsseldorf
M9/165 Giesse & Schmidt, Ruhla
M9/166 Hymmen & Co., Lüdenscheid
M9/167 Emil Büxenstein, Pforzheim
M9/168 Gustav Mössmer, Offenbach am Main
M9/169 Deschler & Sohn, München
M9/170 Karl Erbacher, Pforzheim
M9/171 Rudolf Freund, Solingen
M9/172 Eduard Hahn, Oberstein a. d. N.
M9/173 P. C. Turck Witwe, Lüdenscheid
M9/176 List & Hertl, Wien
M9/177 August Menze & Sohn, Wien
M9/178 C. W. Motz & Co., Brandenburg a. d.H.
M9/179 Karl Gschiermeister, Wien
M9/180 Adalbert Kanngiesser, Wien.
M9/181 Sohni & Co., Oberstein a. d. N.
M9/182 Karl Kuhn & Co. AG, Wien
M9/183 Schar-Smolka, Schwechat bei Wien
M9/184 Bruno Mulde, Bremen
M9/185 J. E. Hammer & Söhne, Geringswalde
M9/186 Konrad Seiboth, Gablonz an der N.
M9/187 Grossmann & Co. Inh. Lorenz Hoffstätter u.L. Siefener, Wien
M9/188 Schaeffer, Homberg G.m.b.H., Wuppertal -Barmen
M9/189 Rudolf Stärz, Gablonz a. N.
M9/190 Rudolf Richter, Schlag Nr. 244
M9/191 Wilhelm Borgas, Entingen
M9/192 Albert Noswitz, Gablonz an der N.
M9/193 Emil Peukert, Gablonz an der N.
M9/194 Franz Schiffner, Gablonz an der N.
M9/195 Franz Schmidt, Gablonz an der N.
M9/196 Rudolf Lucke & Co., Gablonz an der N.
M9/197 Gustav Miksch, Gablonz an der N.
M9/198 Camill Bergmann & Co., Gablonz an der N.
M9/199 Rudolf Pfeiffers Nachf., Hoschka & Pesch, Gablonz a. N.
M9/200 Heinrich Stärz jr., Gablonz a. N.
M9/201 Otto Lang, Gablonz an der N
M9/202 Josef Rössler & Co., Gablonz an der N.
M9/203 Wilhelm Pala, Gablonz an der N.
M9/204 Franz Wenzeis Sohn, Braunau Heuscheuer
M9/205 Fritz Zasche, Gablonz an der N.
M9/206 J. C. Gante, Berlin
M9/207 Georg Patzner, Breslau.
M9/208 Josef Feix Söhne, Gablonz an der N.
M9/209 Gebrüder Jäger, Gablonz
M9/210 Rudolf Lang, Kukan Nr.226 b. Gablonz
M9/211 Adolf Scholze, Grünwald a. N.
M9/212 Julius Rauchfühs, Schonwald u. Pirna
M9/213 Eduard Gorlach & Söhne, Gablonz an der N.
M9/214 August G. Tham, Gablonz an der N.
M9/215 Rudolf Tham, Gablonz an der N.
M9/216 Matth. Ochsier & Sohn AG, Riegersdor b. Bodenbach
M9/217 A. Karneth & Sohn, Gablonz a. N.
M9/218 Matth Salcher & Söhne AG., Wagstadt
M9/219 Augustin Hieke, Tyssa b. Bodenbach
M9/221 Richard Simm & Söhne, Gablonz a. N.
M9/222 Otto Glausch, Grunwald b. Gablonz
M9/223 Bruno Schöffel, Kukan
M9/224 Walter & Henlein, Gablonz an der N.
M9/225 Franz Maschke & Co., Gablonz an der N.
M9/226 Heinrich Wander, Gablonz an der N.
M9/227 Vereinigte Knopf-Werker Alfred Maborny, Wohlau
M9/229 M. Schaubmayr, Wien
M9/230 Josef Rücker & Sohn, Gablonz an der N.
M9/231 Louis Keller, Oberstein
M9/232 Magnus Richter, Schwarzbach
M9/233 Gustav Könd, Peterswald b. Bodenbach
M9/234 Franz Bernhardt, Tyssa b. Bodenbach.
M9/235 Heinr Ulbricht’s Wwe., Wien
M9/236 Florian Schwarzer, Wien
M9/237 Gebr Eichenauer, Hainfeld
M9/238 Lenkwerk Brüder Schneider AG., Wien
M9/239 A. Beladas Nach. Frz. Jungwirth, Wien
M9/240 W. Gruber & Co., Wien
M9/241 Hanns Pacher, Wien
M9/242 Friedrich Orth, Wien
M9/243 Josef Heintschel, Wien
M9/244 Franke & Sohn, Heidenreichstein
M9/245 Albert Bloudicek, Wien
M9/246 Eduard Gösel, Wien
M9/247 Rudolf Menschiga, Wien
M9/248 Christlbauer & Sohn, Wien
M9/249 Josef Mayr, Linz

M9/250 Andreas Unger, Wien
M9/251 Rudolf Schanes, Wien
M9/252 Phil. Turks Wwe., Wien
M9/253 Argentor-Werke, Wien
M9/254 Hans Hischer, Wien
M9/255 Schwenner & Cie., Eggenberg b. Graz
M9/256 Franz Petzl, Wien
M9/263 Adolf Klinger, Grünwald a. N.
M9/264 Rudolf Dressier Jr., Gablonz a. N.
M9/265 Eduard Kratzert, Gablonz a. N.
M9/268 Franz Klamt & Söhne, Gablonz a. N.
M9/269 Arno Wailpach, Salzburg
M9/270 Wilhelm Tschinkel Abtl. II, Ober Kreibitz -Schonfeld
M9/271 Gustav Wenzel, Nieder-Preschkau, Kr. Tetschen
M9/272 Rudolf Fischer Jr., Nixdorf
M9/273 Franz Lang, Gablonz an der N.
M9/274 Karl Unger & Sohn, Gablonz an der N.
M9/275 Erwin Hoffmann, Seidenschwanz
M9/276 Josef Pörner, Gablonz an der N.
M9/277 Franz Erben jr, Seidenschwanz
M9/278 Reichelmann & Co., Tellnitz b. Aussig
M9/279 E. Wohlmann, Gablonz an der N.
M9/280 Rudolf Bergs, Gablonz an der N.
M9/281 Richard Feix, Gablonz an der N.
M9/282 Wilhelm Hammesfahr, Solingen
M9/283 Emil Herrmann & Co., Gablonz an der N.
M9/284 Robert Rudolf, Gablonz an der N.
M9/285 Oskar Frech, Gablonz an der N.
M9/286 Adolf Kofer, Sebnitz
M9/287 Ewald Turck, Lüdenscheid
M9/288 Klein & Quenzer AG., Oberstein an der N.
M9/289 Gottlieb & Wagner, Oberstein an der N.
M9/290 Otto Geiger, Lüdenscheid
M9/291 Oswald Posselt, Gablonz an der N.
M9/292 Ernst Hübner, Gablonz an der N.
M9/293 Adolf Seidel Gablonz an der N.
M9/294 W. Lehmann, Karlsbad-Weheditz
M9/295 Josef Bergs & Co., Gablonz an der N.
M9/296 Franz Schönbach, Riegersdorf
M9/297 August Halter, Tolkemit, Kr. Elbing
M9/298 Brüder Paul, Tyssa b. Bodenbach
M9/299 Paul Garthe, Muspe
M9/300 Volkskunst der Grafschaft Glatz, Kurt Klammt, Glatz-Neuland
M9/301 Otto Sedlak, Gablonz an der N.
M9/302 Bruno Pfeifer, Gablonz an der N.
M9/303 Anton Markovskys Söhne, Gablonz an der N
M9/304 Karl Schlenker, Schwäb.-Gmünd.
M9/305 Rudolf Zappa, Bad Schlag b. Gablonz an der N.
M9/306 R. Richard Haasis, Zittau
M9/307 Kamill Schöffel, Grunwald an der N.
M9/308 Laurenz Müller, Gross-Schonau.
M9/309 Willy Engel, Morchenstern, Kr. Gablonz
M9/310 Otto Mischek, Gablonz an der N.
M9/311 Gralit-Kunstharzpresswerk, Grossmann, Pietschmann & Co., Nixdorf
M9/312 Fritz Mannheim G.m.b.H., Kaiserslautern
M9/313 Karl Pichl, Innsbruck
M9/314 Moritz Hertwig KG., Tannenberg
M9/315 Arno Melzer, Dresden
M9/316 Rudolf Straka, Leipa
M9/317 Franz Simon, Gablonz an der N.
M9/318 Heinrich & Heinrich, Gablonz an der N.
M9/319 Buttig & Co., Gablonz an der N.
M9/320 Zappe & Co., Gablonz an der N.
M9/321 Wiliy Zappe, Gablonz an der N.
M9/322 Oskar Zappe Jr., Gablonz an der N.
M9/323 Max Hering, Oldenburg i. 0.
M9/324 Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
M9/325 Rosenthal-Porzellan AG., Selb.
M9/326 Karl Schram, Brünn (Brno, Protektorat Böhmen und Mähren)
M9/327 Otto Müller, Gablonz a. N
M9/328 Julius Gerhard. Pforzheim
M9/329 Max Ulbrich, Gablonz an der N.
M9/330 Ewald Ress, Wien
M9/331 Erhard & Söhne AG, Schwäb.-Gmünd
M9/332 Dmk. Schönbaumfelds Sohn, Wien
M9/333 Alfred Simet, Wien
M9/334 Augustin Prager, Gablonz an der N.
M9/335 R. Kreisel, Gablonz an der N.
M9/336 W. Hobacher, Wien

M11 - odznaky NSDAP

M11/1 Steinhauer und Lück, Lüdenscheid
M11/2 B. H. Mayers Kunstprägeanstalt, Pforzheim
M11/3 Ferdinand Roffstätter, Bonn am Rhein
M11/4 Alfred Stübbe, Inh. H. Tegge, Berlin
M11/5 Gustav Brehmer, Markneukirchen
M11/6 Paul Meybauer, Berlin
M11/7 Foerster und Barth, Pforzheim
M11/8 Eugen Schmidhäussler, Pforzheim
M11/9 Schwenner & Cie., Eggenberg b. Graz
M11/10 Deschler & Sohn, München
M11/11 Grossmann & Co., Wien
M11/12 F. Jungwirth, Wien
M11/13 Friedrich Orth, Wien
M11/14 Gebrüder Jäger, Gablonz an der N.
M11/15 Karl Wurster, Markneukirchen
M11/16 Carl Poellath, Schrobenbausen
M11/17 L. Chr. Lauer, Nürnberg
M11/18 Heinrich Ulbrichts Witwe., Kaufing b. Schwanenstadt
M11/19 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
M11/20 F. W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
M11/21 Josef Rillebrand, Gablonz an der N.
M11/22 Ferdinand Wagner, Pforzheim
M11/23 Hans Doppler, Weis
M11/25 Fr. Keck & Sohn, Pforzheim
M11/26 Karl Pichl, Innsbruck
M11/27 Rudolf Richter, Schlag b. Gablonz an der N.
M11/28 Konrad Seibotb, Gablonz an der N.
M11/29 Simet & Co., Wien
M11/30 Rudolf Souval, Wien
M11/31 Karl Wild, Hamburg
M11/32 Oswald Posselt, Gablonz a. N. (Sudetenland)
M11/33 Fritz Zimmermann, Stuttgart
M11/34 Frank & Reit Stuttgart
M11/35 Argentor-Werke, Rust & Hetzel, Wien
M11/36 Richard Simm & Söhne, Gablonz an der N.
M11/39 Karl Hensler, Pforzheim

M12 - odznaky NSDAP (miniatury)

M12/1 Hymmer. & Co., Lüdenscheid
M12/2 Petz & Lorenz, Unterreichenbach
M12/3 Apreck & Vrage, Leipzig
M12/5 Julins Bauer Söhne, Zella-Mehlis
M12/6 Adam Donner, Wuppertal-Elberfeld
M12/7 Friedrich A. H. Meyer, Berlin-Friedenau
M12/8 E. Harbrecht-Baun, Stuttgart
M12/9 Otto Schickle, Pforzheim
M12/10 Boerger & Co., Berlin
M12/11 Eduard Schiffer, Bielefeld
M12/12 Theodor Schulz, Schaiksmühle
M12/13 Schauerte & Höhfeld, Lüdenscheid
M12/14 Alois Rettenmajer, Schwäb.-Gmünd.
M12/15 Albert vom Hofe, Lüdenscheid
M12/16 P. Sandig & Co., Liegnitzer Silberwarenfabrik, Liegnitz
M12/17 Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid

Post tags:

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.